Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de EX-UL »

@Cornel Serbu

este pararerea ta subiectiva - dar la un CN organizat dupa CIPS plecai cu lot cu tot , pentru peste mort - fara discutii si plecai fara comentarii , basca iti cereai si scuze la proprietarul baltii si ii plateai si paguba ( In Anglia , Franta , samd ) . De ce sa nu vrem sa se intimple ceea ce este corect si in Romania ? Suntem mai ciumati sau nu reusim sa ne organizam ca lumea ?

De ce sa se interfereze prietenia mea cu tine si cu altcineva , in fata legii ,pe care impreuna o votam ? S-a dorit sa plece Vladeanu , Rosioru , Oana , samd din viitoarea conducere - uite ca am reusit , prin votul pescarilor ! Cine dracu se gandea ca pescarii din APCR vor vota atitea suspendari si isi vor atrage atitea responsabilitati ? Uite ca suntem o forta si daca citesti cine a venit la sedinta ai sa vezi ca ei sunt cei care pina la urma vor ceva si se vor mai bine reprezentati . Imi pare bine ca ia fost la sedinta si ai vazut ca au VORBIT TOTI cei care au avut ceva de spus , fara manipulari si fara interferente ! Daca este altfel sa spuna aici cine s-a simtit cu pumnul in gura ! Trec peste logoreea ta in calitate de invitat - care era aproape sa ne strice prietenia :lol:
Ce nu mai este bine ? Cele 4 litere pentru care tu nu te alaturi si ramai in afara sistemului pe care in sinea ta il apreciezi si ti-l doresti dar nu poti trece peste orgolii ?
Scuza-ma Cornele , dar nu e bine .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de cornelserbu »

Val Pangica jr scrie:@Cornel Serbu

este pararerea ta subiectiva - dar la un CN organizat dupa CIPS plecai cu lot cu tot , pentru peste mort - fara discutii si plecai fara comentarii , basca iti cereai si scuze la proprietarul baltii si ii plateai si paguba ( In Anglia , Franta , samd ) .
heeeei, val, citeste bre regulamentul cips, ca si-au mai revenit si astia de cativa ani :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de cornelserbu »

Val Pangica jr scrie:( de genul Cotelici prin Pescari4Ever nu are lot , nu are decit 2 pescari de crap in asociatie , dar are drept de vot ca si Carp Zone , samd , samd )
val, si eu am vazut ieri pe la sedinda cel putin doua "cluburi" de felul asta...unul al lui dan marinita al carui singur coleg de cub (pescar bine-nteles) scrie pe forumul ligii, iar al doilea al lui george alexandru pe care se pare ca valer l-a lasat singur doar cu iulian petre :?:...fara ofensa, baieti, chiar va doresc ca in curand sa fiti cat mai multi !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de Zarguzon Adi »

Protocol
01 Dec 2005
CONVENTIE DE PARTENERIAT
Intre :
a.. Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania - A.G.V.P.S. - cu sediul in Bucuresti , sector 2 , Calea Mosilor nr 128 , inregistrata in Registrul Asociatiilor tinut pe linga Judecatoria sector 2 Bucuresti sub nr 4 / 2000 reprezentata legal de conf. dr. ing. Neculai Selaru , in calitate de presedinte executiv
a.. Asociatia Pescarilor de Crap din Romania , cu sediul in Bucuresti , sector 2 , str. Fainari nr 2 , inscrisa in Registrul special al Asociatiilor si Fundatiilor aflat sub grefa Judecatoriei Sector 2 Bucuresti sub nr 264/2001 , reprezentata legal de Cornel Rosioru , in calitate de presedinte
a intervenit urmatoarea conventie:
Art. 1 - Partile convin sa colaboreze eficient pentru mentinerea si imbunatatirea performantelor echipei reprezentative a Romaniei la campionatele Mondiale de Pescuit Crap ;
Art. 2 - AGVPS Romania - membra a CIPS - FIPS , va asigura reprezentarea si participarea echipei nationale de pescuit sportiv crap selectionate la Campionatele mondiale de pescuit sportiv crap si va face , impreuna cu Asociatia Pescarilor de Crap din Romania , diligentele necesare pentru organizarea in Romania a unui astfel de campionat ;
Art. 3 - Corespondenta oficiala si schimbul de informatii referitoare la activitatea de pescuit sportiv la crap cu organizatiile internationale - C.I.P.S. , F.I.P.S. , etc - si cu alte persoane din conducerea acestora se vor face numai prin intermediul AGVPS din Romania;
Art. 4 - Asociatia Pescarilor de Crap din Romania va organiza pe cheltuiala proprie , sub egida AGVPS din Romania , concursurile de selectie a echipelor reprezentative de pescuit la crap ale Romaniei ; in acest scop reprezentantii Asociatiei Pescarilor de Crap din Romania vor contacta si vor colabora cu toti pescarii sportivi de crap si vor coordona activitatea competitionala la disciplina "pescuit sportiv la crap";
Art. 5 - AGVPS din Romania , prin Comisia de Pescuit Sportuv si Competitii , va initia instruirea arbitrilor pentru insusirea de catre acestia a regulementelor internationale in vederea arbitrarii concursurilor de pescuit crap;
Art. 6 - Asociat Pescarilor de Crap din Romania va asigura logistica , pregatirea si antrenamentul echipelor reprezentative selectionate , precum si conducerea tehnica a delegatiilor care se vor deplasa la Campionatele Mondiale de Pescuit la Crap;
Art. 7 - AGVPS din Romania va asimila faza finala a concursului de selectie a echipelor reprezentative de pescuit la crap cu finala nationala de pescuit sportiv la crap si va atribui tricourile de "campioni nationali de pescuit la crap";
Art. 8 - In toate actiunile cu scop patrimonial initiate de Asociatia Pescarilor de Crap din Romania , legate de activitatile care fac obiectul prezentei conventii de parteneriat ( concursuri de selectie , finala nationala , reprezentare internationala etc ) ,comunicate de presa , declaratii in mass - media , radio , TV , documente si obiecte de lucru sau de promovare a imaginii , vor aparea distinct denumirea si , unde se impune , sigla AGVPS din Romania;
Art. 9 - AGVPS din Romania este in drept sa revoce prezenta "Conventie de parteneriat" in conditiile in care Asociatia Pescarilor de Crap din Romania nu isi va respecta obligatiile sau cind , prin actiunile si demersurile reprezentantilor acesteia , aduce prejudicii imaginii AGVPS.
Cititi protocolul cu atentie si veti constata ca nu scrie nimic de cluburi, presedinti si voturi scrie doar de '' toti pescarii sportivi de crap''.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de oanavictor »

Protocol
01 Dec 2005
CONVENTIE DE PARTENERIAT
Intre :
a.. Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania - A.G.V.P.S. - cu sediul in Bucuresti , sector 2 , Calea Mosilor nr 128 , inregistrata in Registrul Asociatiilor tinut pe linga Judecatoria sector 2 Bucuresti sub nr 4 / 2000 reprezentata legal de conf. dr. ing. Neculai Selaru , in calitate de presedinte executiv
a.. Asociatia Pescarilor de Crap din Romania , cu sediul in Bucuresti , sector 2 , str. Fainari nr 2 , inscrisa in Registrul special al Asociatiilor si Fundatiilor aflat sub grefa Judecatoriei Sector 2 Bucuresti sub nr 264/2001 , reprezentata legal de Cornel Rosioru , in calitate de presedinte
a intervenit urmatoarea conventie:

Art. 9 - AGVPS din Romania este in drept sa revoce prezenta "Conventie de parteneriat" in conditiile in care Asociatia Pescarilor de Crap din Romania nu isi va respecta obligatiile sau cind , prin actiunile si demersurile reprezentantilor acesteia , aduce prejudicii imaginii AGVPS.

Domnu' Pangica
Din ce citesc eu din acest articol ,domnul rosioru ,presedintele apcr ,omul care a semnat acest protocol ,nu a adus nici un fel de prejudiciu imaginii AGVPS,decat daca punem la socoteala niste nimicuri ca ''FALS,UZ DE FALS,DELAPIDARE ''
Este foarte clar pentru toata lumea care citeste acest protocol ca el a fost incalcat de apcr ,iar o asociatie de interes national cum este AGVPS-UL ,NU POATE CONTINUA COLABORAREA CU CU APCR DIN MOTIVELE ENUMERATE MAI SUS .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de Viorel M »

Dar dvs. ce ati facut in Franta ? :oops:

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de Dan Marinita »

cornelserbu scrie:
Val Pangica jr scrie:( de genul Cotelici prin Pescari4Ever nu are lot , nu are decit 2 pescari de crap in asociatie , dar are drept de vot ca si Carp Zone , samd , samd )
val, si eu am vazut ieri pe la sedinda cel putin doua "cluburi" de felul asta...unul al lui dan marinita al carui singur coleg de cub (pescar bine-nteles) scrie pe forumul ligii, iar al doilea al lui george alexandru pe care se pare ca valer l-a lasat singur doar cu iulian petre :?:...fara ofensa, baieti, chiar va doresc ca in curand sa fiti cat mai multi !
Nea Cornele daca ai servit 300g de ceva ai vazut numai 2 membrii ai clubului Natural Carp sau numai 1 si l-ai informat pe nea Victor Oana cu prostii e frumos la varsta dvs. ?.Clubul Natural Carp a fost reprezentat de Dan Marinita si Sandu Podaru (care este membru la clubul nostru).Natural Carp am zis si la sedinta are un lot suficient( ca membrii) pt. a participa la calificari , v-om fi prezenti si la sedinta LIGII lui...... v-om fi invitati.Clubul Natural Carp nu a ridicat mingea la fileu APCR-ului (cum i-ai zis lui nea Oana) .Cornele e jenant in ce vrei sa ne atragi si nu punem botu.De altfel sti ca te respect ca om.Ce interes ai sa -l atragi si pe George cu Valer in aceasta discutie + balta Green Lake. Nu avem (Natural Carp) nimic comun cu Carp Zone asa cum am afirmat si la sedinta.Chiar e urat daca vrei sa dezvoltam aceste idei .Eu am precizat: nu am semnat cu nimeni nimic(ligi sau asociatiii) ca si club iar Clubul NATURAL CARP isi va prezenta pozitia oficiala la scurt timp dupa participarea (Daca se va acepta si de catre liga)la sedinta cu liga.In rest ce sa zic sau mai bine zi ceti dvs................................
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de cornelserbu »

Dan Marinita scrie:
cornelserbu scrie:
Val Pangica jr scrie:( de genul Cotelici prin Pescari4Ever nu are lot , nu are decit 2 pescari de crap in asociatie , dar are drept de vot ca si Carp Zone , samd , samd )
val, si eu am vazut ieri pe la sedinda cel putin doua "cluburi" de felul asta...unul al lui dan marinita al carui singur coleg de cub (pescar bine-nteles) scrie pe forumul ligii, iar al doilea al lui george alexandru pe care se pare ca valer l-a lasat singur doar cu iulian petre :?:...fara ofensa, baieti, chiar va doresc ca in curand sa fiti cat mai multi !
Nea Cornele daca ai servit 300g de ceva ai vazut numai 2 membrii ai clubului Natural Carp sau numai 1 si l-ai informat pe nea Victor Oana cu prostii e frumos la varsta dvs. ?.Clubul Natural Carp a fost reprezentat de Dan Marinita si Sandu Podaru (care este membru la clubul nostru).Natural Carp am zis si la sedinta are un lot suficient( ca membrii) pt. a participa la calificari , v-om fi prezenti si la sedinta LIGII lui...... v-om fi invitati.Clubul Natural Carp nu a ridicat mingea la fileu APCR-ului (cum i-ai zis lui nea Oana) .Cornele e jenant in ce vrei sa ne atragi si nu punem botu.De altfel sti ca te respect ca om.Ce interes ai sa -l atragi si pe George cu Valer in aceasta discutie + balta Green Lake. Nu avem (Natural Carp) nimic comun cu Carp Zone asa cum am afirmat si la sedinta.Chiar e urat daca vrei sa dezvoltam aceste idei .Eu am precizat: nu am semnat cu nimeni nimic(ligi sau asociatiii) ca si club iar Clubul NATURAL CARP isi va prezenta pozitia oficiala la scurt timp dupa participarea (Daca se va acepta si de catre liga)la sedinta cu liga.In rest ce sa zic sau mai bine zi ceti dvs................................
dane, pot sa beau si un litru ca tot sunt mai lucid ca tine...era doar un exemplu, am specificat no ofence, dar vad ca te mananca degetele...sandu podaru inca n-a semnat nimic, dar poate tu ai tras 50 de ml si esti ca atunci la darvari cand te-ai luat degeaba de zarguzon

pana una alta, tot doi sunteti in club :mrgreen:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de popa viorel »

Ce tupeu poate sa aiba acest Victor Oana ! :twisted: El este cel care conduce delegatia Romaniei si incurajeaza furtul, chiar isi opreste si el diverse lucruri din geanta furata, apoi sustine ca AJVPS trebuie sa sanctioneze delegatia, dar fara el ! :oops: :oops: :evil: :twisted:
LASA-NE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hotaririle din sedinta extraordinara APCR - 05 dec 2009

Mesaj de Florentin Iuga »

Pentru exprimarea unei pozitii oficiale, Carp Zone solicita APCR postarea unei liste la zi cu membrii acestei asociatii.
Pana atunci, conform listei existente pe website-ul crapmania completata cu lista membrilor primiti in 2009 postata pe acest forum, totalizand 102 membri, apreciem orice hotarare, declaratie sau comunicat rezultat in urma sedintei de sambata ca fiind lovite de nulitate absoluta datorita lipsei majoritatii simple necesare pentru vot, la sedinta participand sub o treime din numarul declarat de membrii.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”