Boiles pentru TEN

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Boiles pentru TEN

Mesaj de dajackal »

Salut,

imi recomanda cineva un boiles ready-made pentru ten? Pescuiesc pe tancabesti balta din spate si tot incerc sa prind un "tub de oxigen" dar fara succes pana acum.

Am incercat cu porumb (2 boabe uscate cu un flotant intre) dar fara succes.

ms.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Ion Mironov »

incearca pop up de ananas...sau porumb de plastic dipuit cu aroma de ananas
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de cipica »

incearca sa pescuiesti cu boabe de porumb de plastic si saculet solubil cu Amix. ...si era sa uit...pontonul 1 sau 2 :wink:

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de dajackal »

cipica scrie:incearca sa pescuiesti cu boabe de porumb de plastic si saculet solubil cu Amix. ...si era sa uit...pontonul 1 sau 2 :wink:
Aaaaa ... pompe, dreapta pompe, avicole? Ca am vazut ca fundul lacului e foarte tare si deci propice pt ten.

PS: dar ponton 0?

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de cipica »

nu stiu cat de multri teni s-au prins la pompe si avicole dar la pontonul 1 si 2 s-au prins multi cu siguranta. si nu sunt mici deloc

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Cezar Bibu »

@dajakal,

si zi asa, n-a vrut nici un ten sa ia cele doua boabe uscate care le-ai dat in apa ? :D :D

daca pescuiesti in balta din spate, banuiesc ca ai si abonament...pai, sa-mi fie iertat, inseamna ca daca ai bani de Tincabesti, ai bani si de investit in citeva ore de internet sa gasesti sfaturi pentru ten ! ca sa nu mai zic si de ceva nada in prealabil :wink:
aa, sa nu uit : ia incearca si niste porumb fiert, cu ceva arome dulci.. :wink: ai avea sanse chiar si la crap, nu numai la ten !

Avatar utilizator
ValiRom
Mesaje: 350
Membru din: Mar Feb 24, 2009 14:52

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de ValiRom »

merge si la ponton 0, asa cum zice cipica cu doua boabe artificiale si saculet :wink:

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de dajackal »

Cezar Bibu scrie:@dajakal,

si zi asa, n-a vrut nici un ten sa ia cele doua boabe uscate care le-ai dat in apa ? :D :D

daca pescuiesti in balta din spate, banuiesc ca ai si abonament...pai, sa-mi fie iertat, inseamna ca daca ai bani de Tincabesti, ai bani si de investit in citeva ore de internet sa gasesti sfaturi pentru ten ! ca sa nu mai zic si de ceva nada in prealabil :wink:
aa, sa nu uit : ia incearca si niste porumb fiert, cu ceva arome dulci.. :wink: ai avea sanse chiar si la crap, nu numai la ten !
Interpretezi aiurea partea cu nadirea lipsa si te bagi in seama fara sens, asa ca prefer sa te ignor pe viitor si sa le multumesc baietilor care au dezvaluit din experienta lor fara sa incerce sa arate ce "balls" mari au ei.

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de Cezar Bibu »

Eu ma bag in seama, mai nerusinatule ? Pai , la asemenea intrebare, ce vrei mai, sa primesti ? Cind Tata Nitzu cistiga pe Tincabesti detasat cu teni, si apar articole si emisiuni cu el , cind Mircica Gheran tot arata pe net si prin reviste cum se face, tu intrebi de "un boilie ready-made de ten" ???? Si mai si spui de porumb uscat !! Daca ar fi dupa mine, daca te-as prinde ca pescuiesti cu porumb uscat, te-as da afara de pe balta ! :evil: Dar probabil ca sunt mai importanti banii... :oops:

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Boiles pentru TEN

Mesaj de dajackal »

Acelasi stil agresiv care nu face cinste unui admin de site de crap care nu trebuie decat sa intretina discutiile de pe forum, dar care in schimb iti arata caracterul. Ma astept sa urmatorul reply sa fie ceva de genul "te prind si te rup manca-ti-as".

In rest, in continuare presupui fara a avea nici cea mai mica idee ca nu am citit articolul din SuperPescar al lui Mircea sau ca nu am vazut emisiunile despre Tata Nitu. Nu uita ca eu am intrebat despre "boiles pentru ten", iar tu mi-ai raspuns despre "porumb preparat pt crap". In rest ca si in primul reply multe idei fara nici o legatura cu subiectul "i-as afara pe aia care pescuit la porumb uscat", presupuneri ca Vlad Parfene nu-si conduce bine businessul si ca de obicei deja la tine un limbaj agresiv de genul "bai nerusinatule".

Noroc cu baietii astia ca cipica de la mai invatam si noi ceva si asta fara a primi ironii si replyuri agresive. Toate cele bune.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”