Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de cornelserbu »

Cristi Matei scrie:PS: nea Cornele nu ai fost acolo. sa stii ca baietii care arbitreaza isi fac treaba corect si cinstit.
cristi, de corectitudine si de cinste nu cred ca ar putea spune nimeni nimic...neatentia, bat-o vina si faptul ca nu se refac calculele zilnic duc la o intamplare de genul asta aproape similara cu cea din finala de anul trecut...george se crede castigator, se recalculeaza in ultimul moment (o idee buna de altfel) si totul se intoarce pe dos cu fatidica greutate de 10 kg. :D...te intreb si eu, cine raspunde si ce masuri se iau ca sa nu se mai repete si a treia oara gresala asta ???
faptul ca nu am fost acolo nu-mi ia dreptul la o parere, mai ales ca din expunerile voastre este cat se poate de clar ce s-a intamplat
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Cristi Matei »

am vrut doar sa nu subestimati eforturile care se depun din partea arbitrilor pe o balta gen Tancabesti unde sunt zeci de telefoane pt cantar suplimentar. cu siguranta cu totii avem de invatat din patania asta si altfel nu am fi imbunatatit activitatea de arbitraj. parerea voastra conteaza intotdeauna, mai ales ca voi, pescarii de competitie, sunteti beneficiarii activitatii de arbitraj.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Fiecare concurent are foaia lui de arbitraj, cu pestii prinsi. Aceea foaie nu este la misto, este facuta special ca pescarul sa poata calcula in orice moment cat peste a prins si sa poata verifica cantitatea trecuta in clasamentul oficial.
Pe viitor, sper ca acest lucru sa ajute la evitarea oricaror inconveniente.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de matei1971 »

Se poate trage urmatoarea concluzie in urma acestui concurs, excluzand eroarea umana:

LIPSA DE SPORTIVITATE a unor concurenti, unii au nadit peste patul de nada a lui George la 48h de la inceperea concursului, pana atunci pescuind intr-o alta directie si renuntarea la lupta joi seara a standului vaci 3 in favoarea colegilor din acelasi club.

Greseala lui George a fost vineri dimineata cand au stat de poze si orice altceva in afara de pescuit cu o gramada de oameni la ei in stand, trebuia sa ii dea afara si sa-si vada de pescuit iar pozele si interviurile la final.
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Remus Munteanu
Mesaje: 195
Membru din: Lun Mai 17, 2010 8:19

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Remus Munteanu »

@Matei1971
Faci niste afirmatii nefondate in legatura cu ''datu' la o parte'' a colegilor de pe Vaci3.Ei joi seara, aveau diferenta la calitate fata de noi de cca 3 kg in favoarea noastra si aveau de schimbat doi pesti de 9 si 10 kg,CUM CREZI TU CA SE OPREAU CU 16 ORE INAINTE DE FINAL pe o balta cum e TANCABESTI(plina de ''monstri'' ) cand puteau recupera si in ultima ora de concurs calitatea :?:Iti spun sigur ca la noi in club echipele sunt rivale si nu se pune problema non-combatului..
PS1.Sper ca m-am facut lamurit si sper ca incheiem discutia asta o data pentru totdeauna...
PS2.Vezi ca ei au pierdut si locul 2 ,ceea ce nu cred ca e placut....

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de cornelserbu »

Remus Munteanu scrie:Iti spun sigur ca la noi in club echipele sunt rivale si nu se pune problema non-combatului
sustin...la calificari s-au batut intre ei si umblau numai cu ochii vineti :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
zoitadaniel
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 20:56
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de zoitadaniel »

cornelserbu scrie:
Remus Munteanu scrie:Iti spun sigur ca la noi in club echipele sunt rivale si nu se pune problema non-combatului
sustin...la calificari s-au batut intre ei si umblau numai cu ochii vineti :lol: :lol: :lol:
asa-i nea cornele :lol: eu, in calitate de manager, stateam numai pe la alte standuri, sa nu o fur la randul meu :lol: :lol: :lol:
in legatura cu noncombatul: atata noncombat sa se faca in celelalte concursuri, cat am facut noi la vaci 3!
Campion National 2010
Vicecampion National 2013
Campion National Individual 2013

Remus Munteanu
Mesaje: 195
Membru din: Lun Mai 17, 2010 8:19

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Remus Munteanu »

Una's calificarile, de care spui dumneata si la care eu nu am fost prezent ca sa stiu de ''ochii vineti'', si alta sunt concursurile private.Dar mai bine o lasam moarta ca oricum nu ajungem la nici o concluzie..Apropo de CN ..de maine vom avea alte subiecte de discutii,in direct de la balta lui nea Victor :lol: :lol:

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Andrei Popescu »

George Slave scrie:Multumim celor care ne-au felicitat atat telefonic cat si la festivitatea de premiere(foarte putini din cei fara premii au ramas la festivitate)
Felicitam si noi la randul nostru echipele care au luptat corect pana la sfarsitul competitiei pe ploaie si pe furtuna.felicitam pe vlad si pe ovidiu parfene pentru ce au facut la complexul de la tancabesti.
concluziile pe care le-am tras la acest concurs sunt urmatoarele :
-lipsa de fair-play la unele echipe
-echipa noastra nu a putut face fata unui lot intreg
-competenta echipei de arbitri
si am sa detaliez putin aceste aspecte
1.echipa care a pescuit la standul ,,parcare"dupa ce a pescuit aproape 48 de ore spre,,scaldatoare" si in fata, brusc le-a venit ideea sa nadeasca pe patul nostru de nada aflat dupa standul de la ,,pompe"(nadire facuta din spatele arbitrilor care aveau tabara la pompe).dupa putin scandal au renuntat la nadire si au pescuit cu o lanseta pe patul nostru,dar am zis ca ...este bine asa.La fair-play intra si echipele care nu au ramas la festivitate.
2.joi la pranz si putin mai tarziu m-au sunat doi prieteni si-mi spune ca nu pot castiga balta deoarece lotul planet are doua echipe pe sectorul B si pescuieste mai departe cine sta mai bine la calitate si ,,acolo te face".joi seara cand a venit clasamentul totul era OK dar lucrurile nu au stat chiar asa.Am zis ca prindem peste si batem la cantitate si pontonul 1 si pontonul vaci 3 .Dupa cantarul de joi seara pontonul vaci 3 au ,,depus armele" si am ramas la bataie doar cu pontonul 1
3.dupa inchiderea concursului am ajuns la ponton la festivitate m-am dus la baietii dupa pontonul 1 si i-am intrebat cu cat au terminat si mi-au spus ca au facut 434.18 atunci eu l-am spus ca in cazul asta noi suntem castigatorii ca avem 434.80.ne-am strans mana ne-am felicitat totul Ok.Dupa ceva timp vine la mine cineva si-mi spune ca este o problema la o fisa si ca de fapt avem cu 10kg mai putin..... :shock: noi am inceput sa radem si am spus ca nu ,,halim" ca filmul asta cu fisele cu 10 kg l-am mai vazut si ca nu mai credem in mos craciun...e.t.c....e.t.c....dar de unde ? calculari...recalculari ...si iar recalculari....contabili ...experti....
Verdictul a fost .....,,v-au pishat"....
am zis :bine...bine...dar cine ????
-raspunsul nu-l mai vreau

rezolvarea ???
A fost ultimul concurs la care am participat.
Este ultima postare pe aceasta tema...nu mai fac alte discutii.
Am scris aceste randuri pentru cei ce joaca cu cei de la planet.....atentie mare...
George credeam ca problema cu naditul am rezolvat o sau doresti sa o dezbatem si pe forum????
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Andrei Popescu »

matei1971 scrie:Se poate trage urmatoarea concluzie in urma acestui concurs, excluzand eroarea umana:

LIPSA DE SPORTIVITATE a unor concurenti, unii au nadit peste patul de nada a lui George la 48h de la inceperea concursului, pana atunci pescuind intr-o alta directie si renuntarea la lupta joi seara a standului vaci 3 in favoarea colegilor din acelasi club.

Greseala lui George a fost vineri dimineata cand au stat de poze si orice altceva in afara de pescuit cu o gramada de oameni la ei in stand, trebuia sa ii dea afara si sa-si vada de pescuit iar pozele si interviurile la final.

Ai dormit cu mine in cort la parcare de ai sesizat u lipsa asta de sportivitate ????
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”