CALIFICARI C.M. BELGIA 2005 - Desfasurare si rezultate

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Val frate,m-ati omorit cu teamurile astea ! :lol:
Nu-i prea mult de dezvoltat: din pacate,lipsa de timp a membrilor comisiei ,angrenati si in competitie, a dus la marcarea standurilor duminica dimineata,astfel ca A1 si B8 au fost pozitionate cam neparalel cu celelalte,iar A2 si B7 cam n-aveau in stinga ,respectiv dreapta ,adversarul firesc. Mea culpa,ca nu stiu cum se spune noi! :) Ca au fost Senzorii pe astea doua standuri,n-are absolut nici o importanta,asa a fost sa fie ! Acum sa spunem ca imparteala standurilor s-a facut duminica dimineata si pt a se evita discutiile posibile de combinatii,de nadirea vreunui loc,etc. Cum ai da-o ,tot au mai fost scapari, dar eu zic ca n-au fost intentionate !

Si hai c-am inceput sa exageram,parca am fi la decernarea Oscarurilor, multumim textierului,producatorului,fanilor,si pisicii din bucatarie :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Da uite o chestie la care nu m-am gindit dar asta e pur si simplu noroc . Dracu stia ca o sa cada Senzorii pe locurile alea - combinatie invingatoare pe care eu prezis-o cu 2 saptamini inainte de Hobaia . Au bulan din nastere , pesemne ca mai trebuie sa mergem si noi la biserica , ca Rosioru si-a sfintit betzele , si le-a facut molifta !
Iti spun si care au fost argumentele care m-au facut sa cred ca aceasta combinatie este invingatoare :
A2 - daca se pastra locul de anul trecut - am pescuit pe el - peste mult greu de scos . Odata stuful topit - era beton . Mai mult daca se sucea marcarea si mai bagau un stand in stinga , devenea fostul A 1 loc excelent pe care Nae a castigat prima mansa .
C7 - fostul cap de stand unde s-a scos peste cit toata China . Mansa 1 - Zvonco , etc . Inclusiv eu am scos aici peste 100 kg in 72 ore - locul 3 pe sector in mansa a 2-a .
B 7 - loc care nu mai are nevoie de prezentari !! Il stie toata lumea !!

Acum cu norocul ti-am mai spus - pesemne ca or sa aiba mina buna si in Belgia - pentru ca prea au luat ce era mai bun . Si mie imi placea sa ii vad un pic perpeliti pe niste locuri mai proaste , pesemne ca tot castigau , dar se mai chinuiau un pic . Dar daca au mina ce sa le faci frate ?! Face parte din joc .


Multumesc si eu frate - ce te deranjeaza ?! Au muncit si baietii astia la fel ca toti ceilalti de pe acolo . E pacat sa nu scrii 2 rinduri si despre ei , pentru ca nu prea intra in discutii de astea de purtam noi de vreo 10 zile . Eu i-as multumi si nevestii ca ma suporta , copiilor ca ma recunosc cind ma intorc dupa 5 zile pe balta , tatalui meu pentru efortul depus la firma in lipsa mea , personalului de la firma ca ma ajuta la facut boilies si suporta numai mirosuri tari :lol: , prietenilor de vinatoare care inteleg ca vara ma vad rar de tot , mamei mele care ma sustine in tot ce fac , pisicii mele care in lipsa mea doarme pe unde apuca si nu la picioarele stapinului , ciobanescului meu caucazian de la munte care vara imi duce dorul ( te iubeste tati - Sasa ! ) , baietilor din Periprava care nu m-au vazut de 1 an si jumatate , etc . E un gest nobil sa spui multumesc !
Si de ce nu le-as multumii lui Adi Zarguzon , cu care am pregatit nada pentru echipele noastre si si-a pierdut saracu 1 sapatmina sa faca boilies cu mine si cu Florin Solomon , cu care m-am consultat de 3-4 ori pe zi si caruia ii port o mare prietenie , pentru ca este un caracter deosebit . Lui Adi Dulau , singura persoana care reuseste sa imi stearga nervii pe balta si imi suporta hachitele si imi tempereaza execesele , printr-o singur gest sau gluma si cu care ma simt excelent oriunde a-si pescuii . A muncit si el cot la cot cu mine si a suferit macar cit am suferit si eu pentru rezultat . Lui Iulica Staicu care a venit 400 km la Hobaia pentru 36 ore de pescuit , in conditii vitrege si care nu a dormit 1 noapte jumatate ca sa ridice echipa . Pina la urma rezultatul a fost mai putin important atunci cind am facut analiza si am vazut ca toti am muncit , dupa stiinta si priceperea noastra . Deci inca o data- MULTUMESC !!

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Val,
glumeam si eu cu asta cu multumitul,dar se vede treaba ca de cite contre ti-ai luat zilele astea,le vezi si unde nu trebuie ! :) Du-te weekendul asta la munte si fa o cura de ozon ! :lol: Si vezi sa n-o iei pe urmele confratilor tai de la Adevarul,sau ma rog,cum s-o mai numi acum ! :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Apropo - te bate gindul de un gratar si un spritz la foisor ? Poate se baga si Sergiu & Bobi , poate Adriano si mai dezbatem cite ceva ! Ajung simbata pe la 14.00 sa iau aer proaspat pe nari , ca sunt otravit ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Stai linistit ca noi nu prea avem cu ce sa intram in ecuatia asta a calificarilor. Ne dam si noi cu parerea in virtutea principiilor ! Daca si astia mici de virsta s-au trezit si ataca , bazindu-se pe niste crapi in plus , ce mai ai de zis . Rabzi si taci pina la proximul concurs , unde isi vor plinge in barba ca ( plagiindu-l pe Vladeanu ) au ATACAT RUSIA IARNA !!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Razi Cornele dar nu e rasul tau ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Si tu ti-ai mestecat amarul anul trecut si pesemne ca ai invatat ceva!

bodyghost
Mesaje: 61
Membru din: Vin Ian 28, 2005 17:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bodyghost »

Andrei ca sa imi cunosti tu mie valoarea trebuie sa ai un sistem de valori concludent nu ala in care ai doar o impresie de moment pe care o schimbi in fiecare zi in functzie de persoana si imprejurare.Chiar nu e momentul sa faci astfel de afirmatzii gratuite.
Radu Badica

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Val,
:lol: E risul meu, si stiu bine de ce rid. Asta e fiecare la timpul lui. Nu-i nimic la anul vom fii mai intelepti cu totii. :lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Maestre te-ai priceput anul asta , nu zic nimic de tine ! Cum te-ai aranjat te-ai aranjat bine si uite bifezi a 2- a competitie mondiala intr-un an . Bravo ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu ti-am spus c-am devenit mai intelept? :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”