CE ESTE RAU IN ASTA :

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

O sa ma apuc si eu de mistouri...vad ca e mult mai sanatos ! Mistourile nu presupun argumentatie si timp pierdut ! E usor sa pun si eu poze din net .
Fişiere ataşate
Citat-Jonathan-Swift.png
Citat-Jonathan-Swift.png (222.05 KiB) Vizualizat de 1403 ori

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Chiparosule, te-a scos modestia la plimbare cu lesa!!! :lol: :lol:

Poate că din când în când ar fi bun câte un exerciţiu de autoevaluare,măcar în oglindă, o terapie excelentă în tratarea puseurilor de trufie și(sau), comentarii autiste(asta-i din "clasici" :wink: ).
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Daaaaa...e plin de modesti pe subiect ! Tu ai fi cel mai modest :lol: !
Fişiere ataşate
Citat-Napoleon-Bonaparte1.png
Citat-Napoleon-Bonaparte1.png (159.82 KiB) Vizualizat de 1380 ori

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Dan Mitranescu »

Asociere in "tabere" de dragul contrazicerii o fac numai in spiritul glumei.
Florin spune bine, ce spune, la fel si Ionut sau Dumi.
Unghiurile difera. Toate au un numitor comun, iar daca te implici prea mult, nu o sa il observi niciodata.

Nu cunosc politica, dar ma pricep la oameni. Instinct, nu istorie masluita sau vorbe platite. Asa am considerat eu ca este mai bine.
Numai ideea de a aprecia un conducator/ politician, o consider gresita.
Unul nu ajunge sus, fara sa se gandeasca la "combinatii". Poate toti faceam asta mai mult sau mai putin, dar astia nu au nicio limita. Altfel nu ai cum sa ajungi acolo.
In functie de cat cunoastem dedesubturile unora, de cat ne afecteaza neajunsurile de moment, sau de cat de mari ne sunt interesele, asa ne si implicam in a face politica.

Cand ne-am impartit in doua tara cu Constantinescu vs. Iliescu, la cata ura era intre tabere, am crezut ca oamenii vor intelege ca "schimbarea" politicienilor este tot un c..at, dupa ce anii vor demonstra asta.
Anii au demonstrat ca nu s-a schimbat nimic, dar gandirea a ramas la fel.
Ne dau astia foc si noi ne pierdem zile din viata de oful lor.
Indiferent de tabara, au nevoie de dezbinarea noastra.

P.S. La 10.000 de utilizatori cati are Crapmania, daca au ajuns sa faca numai 4 politica, eu cred ca suntem pe drumul cel bun ! :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Din punctul meu de vedere problema cea mai mare in prezent este razboiul romano-roman . Fiecare are o opinie separata , personala , eu nu emit decizii judecatoresti...emit OPINII PERSONALE !
Problema foarte serioasa e atunci cand il insulti pe celalalt ...idiot , prost , mediocru , psd-ist , propagandist , "romanul mediu si median, prost de-i curg balele din gura si cu creierasu' varza de manipularile comunistilor" , "hardu mic" , Dinel Staicu , etc. ...DOAR pentru ca au opinii diferite ! Nu as dori sa intru in amanunte si in comparatii personale cu alti useri , sa incep si eu cu "smecherii care sparg seminte in fata blocului" ca iese scandal si nu doresc asta !
Fişiere ataşate
Citat-Nicolae-Iorga2-638x338.png
Citat-Nicolae-Iorga2-638x338.png (246.74 KiB) Vizualizat de 1358 ori

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de kelu84 »

Fix pe dezbinarea noastra ei isi fac treburile nestingheriti. S-a ajuns la nivelul in care un simpatizant al doctrinei PSD este automat desconsiderat si pus la zid. Daca sustii platforma psd automat esti prost, incult, retardat, taran, sarac, corupt. Eu cred ca lucrurile nu stau chiar asa in realitate. Nu culoarea politica te face mai om decat ceilalti. Si mai amuzant mi se pare ca in 89 am rasturnat comunismul ca vroiam democratie. Iar acum cand este democratie, cand avem n partide si n doctrine, ne facem albie de porci unii pe altii. Pai pana la urma despre asta este vorba in democratie? D-asta s-a murit in 89? Alta treaba interesanta este ca indiferent de culoarea politica, toti sfarsim prin a-i injura pe toti care au fost la Cotroceni din 90 incoace. Nimeni nu este suficient de bun? Chiar niciunul nu a fost demn de creditul nostru? Daca este democratie, hai sa acordam credit fiecaruia care a fost votat pana la urma. Sa respectam decizia majoritatii. Doar am vrut democratie, nu? Pe cand la noi se intampla ceva fff interesant.. si laudabil si periculos. Nu mai tin minte in ce an a vrut Basescu sa-l mazileasca pe Arafat si au avut loc protestele de la Universitate... Atunci a fost primul episod in care pe facebook s-a mobilizat o masa impresionanta de oameni. De atunci au aparut tot felul de pagini pe fb care instiga la proteste. Arafat nu a cazut, ordonanta p ii a cazut, targul de craciun nu s-a mai organizat la victoriei, a venit scandalul Colectiv si tot asa. Pana la urma la ce mai vrem alegeri? La ce mai vrem altii la putere? Daca astazi vine tabara mea si tabara lor ii dau jos pe facebook, maine vine tabara lor si i dau eu jos pe facebook? Nu stiu cati ati avut curiozitatea sa vedeti cine este in spatele paginii Coruptia Ucide...Este un personaj foarte interesant ca si comportament si ar face parte din anturajul Monicai Macovei. Pai eu cand am vazut filmari cu acel cretin pur si simplu m-am crucit cine are capacitatea de a da jos un prim ministru, un ministru, un guvern sau de a suci legi. Cert este ca protestele au fost deturnate politic de fiecare data. Si are dreptate Dan. Suntem atat de saraci incat fiecare judeca prin prisma propriei situatii. Si nu vad de ce ar fi altfel atat timp cat nimeni nu vede imaginea de ansamblu si nici nu vrem sa o vedem. Am mai intrebat si pe alte topicuri..Ii dam jos pe astia. Altii sunt mai buni??? Care altii??

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Dane, de la fam.Grigore vs Ciocoii vechi şi noi, a ajuns să abereze judecându-l pe regele Mihai(nu mai vorbesc de context). :oops: Asta m-a deranjat rău.
Nici măcar cucuveaua de Iliescu nu şi-a permis aşa ceva.
În rest poate să bată câmpii cât doreşte, mi se rupe de politică şi doctrinele p.i.z.d.i.i .
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de DumiD »

kelu84 scrie: Am mai intrebat si pe alte topicuri..Ii dam jos pe astia. Altii sunt mai buni??? Care altii??
Nu. Sunt toti o apa si un pamant, pusi pe furt, cu platforme populiste ca sa atraga voturi. Nu mai exsista dreapta, au avut grija securisto-comunistii ca Tariceanu si Basescu sa o ingroape. Si am ramas o natie indobitocita, pusa sa aleaga intre diverse grupari mafiote. Si vin unii ca voi, sa ne explice ce bine e cu astia, ca sa-i lasam in pace sa faca treaba. Pai bai oameni buni, astia conduc din 2012, vi se pare ca s-a facut ceva bine? Nu mai zic ca si in 2008 aveau o majoritate in parlament, daca vroiau sa faca ceva faceau si din opozitie!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de DumiD »

Florin Pata scrie:De acord cu Petre Tutea si 100% cu citatul !

Uite inca un citat din Petre Tutea...sa vedem daca mai pica bine , eu sunt la fel 100% de acord :
„Când voi muri eu, după mine rămâne un singur mare naţionalist în care să credeţi – Ceauşescu! Nu ştiu eu cât de comunist e el, dar ţine cu naţia asta, să ştiţi de la mine. Ăsta e român adevărat. Ţine cu noi!”

Si altul :

”Aţi văzut domnule, era mai mare naţionalist ca mine, că l-au omorât înaintea mea!”

Doar asa sa mai ridicam putin nivelul !
Aici ti-ai pierdut dreptul sa te simti jignit cand iti zice lumea Dinel Staicu. Daca nu te cunosteau oamenii p-aici eu as fi crezut ca esti chiar Dinel :lol:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de ionut72 »

kelu84 scrie:Fix pe dezbinarea noastra ei isi fac treburile nestingheriti. S-a ajuns la nivelul in care un simpatizant al doctrinei PSD este automat desconsiderat si pus la zid. Daca sustii platforma psd automat esti prost, incult, retardat, taran, sarac, corupt.
Pai, platforma psd e boala mintala! Cum ai vrea sa fie tratati cei care au pus botul la asa ceva? "Marim pensiile si salariile", asta inseamna: dezbinarea noastra. Statul, ca sa mareasca ceva, orice, unora, nu poate decat sa ia de la altii. Sau de la toti, prin cea mai insidioasa forma de taxare: inflatia. Ce sa mai vorbim despre - crestem pensiile si salariile si investitiile, si scadem, concomitent, taxele - oximoronul absolut. Sau crede cineva ca PSD-ul vine cu bani de acasa?

P.S. La 10.000 de utilizatori cati are Crapmania, daca au ajuns sa faca numai 4 politica, eu cred ca suntem pe drumul cel bun ! :D
Dane, eu va tot trag spre economie (schimburi liber-consimtite, taxe cat mai mici, reglementare cat mai putina) si voi (tu si ratacitul ala care a luat-o de tot prin porumb), nimic: politica, politica (sa fie taxata toata lumea la fel de mult, ca sa fie bugetul cat mai mare, sa intervina statul, sa reglementeze etc). Unde se termina statul (politica) incepe economia. Si invers.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”